Упаковка для овочів

  • Атанасов В.М.
Вимоги основних плодоовочевих культур до упаковки під час зберігання

Морква.
Зберігають моркву в тарі (контейнерах, ящиках, поліетиленових відкритих мішках), насипом, без перешарування та з перешаровуванням. Добре зберігається морква в поліетиленових мішках масою 25-30 кг, які розміщують на стелажах або на підлозі. Для виготовлення мішків використовують плівку товщиною 100-150 мкм. Мішки не зав'язують, щоб у них не концентрувався вуглекислий газ і не підвищувалася відносна вологість повітря. Якщо в сховищі відбувається різкий перепад температури, то утворюється конденсована волога і по стінках мішка стікає вода, яка збирається на його дні. Щоб уникнути цього в дні мішка роблять невеликі отвори. Для зберігання моркви в ящиках на дно насипають вологий пісок (2-3 см), на нього укладають коренеплоди в кілька шарів і пересипають їх піском.

Коренеплоди редьки, ріпи, пастернаку, селери, петрушки.
Редиска без розетки листків зберігають при температурі 0-1°С і відносній вологості повітря 98% в поліетиленових відкритих пакетах по 10-15 кг кілька місяців. Коренеплоди ріпи, пастернаку, селери та петрушки зберігають перешарованими в малорозмірних траншеях, штабелях, на стелажах або в тарі, присипані зверху піском або землею вологістю не менше 70%. Траншеї роблять довжиною 2-3 м, а в штабелях для їх швидкого охолодження залишають по 2-3 колодязя. Ящики повинні бути з суцільними сторонами (без щілин).

Цибуля і часник.
Тепло- та вологовиділення цибулею невеликі, тому товщина шару його зберігання залежить від конструкції сховища. У стаціонарних сховищах з активним вентилюванням він становить 2-2,5 м при питомій подачі повітря 60-200 м3/т на годину. У холодильниках цибулю, затарену в ящики, штабелюють на висоту до 3 м, затарену в контейнери місткістю 200-300 кг ставлять в 4 яруси, затарену в пакети на 35-40 кг з товстого поліет.

Продовольчий і насінний часник зберігають при температурі 1-3°С і відносній вологості повітря не вище 70%. Основна складність його післязбиральної обробки - зберегти головку цілою. Тому після збирання часник затарюють у дрібну з твердого матеріалу тару і в ній сушать його і зберігають. Призначені для зберігання маленькі партії часнику парафінують. Спочатку цілі головки його затарюють у сітки, а потім занурюють у суміш парафіну (97%) і моногліцерину (2-3%) на 2-3 сек. Після цього сітки складають у ящики і зберігають при температурі ±1°С.

Капуста.
Капусту можна зберігати в дерев'яних або поліетиленових ящиках. Також досить ефективно її можна зберігати у відкритих поліетиленових мішках по 5-10 головок. При цьому мішки на полі розкладають в один ряд. Оптимальна температура зберігання капусти -1-0°С, відносна вологість повітря - 90-95%. Якщо капусту зберігають при температурі 5-7°С, в головках відбуваються ростові процеси, і вони розтріскуються. Головки капусти брюссельської добре зберігаються (до 6-7 місяців) в поліетиленових пакетах (товщина плівки 30-60 мкм) місткістю 2 кг при температурі 0-1 ° С і відносної вологості повітря 85-90%.

Помідор.
Для тривалого зберігання плоди збирають уручну. Після збору їх охолоджують водою або повітрям за допомогою вентилювання з невеликою питомою подачею. У процесі дихання плодів виділяється етилен, який прискорює їх дозрівання, тому його періодично видаляють. Непогана тара для зберігання помідора - невеликі ящики місткістю 8-10 кг, які ставлять в штабель висотою 8-10 ярусів. Щоб продовжити термін зберігання, неушкоджені зелені плоди помідора вміщують в ящики в 2-3 шари, пересипають їх торфом (вологість 30-32%), мохом або тирсою з несмолистих порід. Температура зберігання 10-14 ° С, відносна вологість повітря 80-85%. (При нижчій температурі повітря плоди загнивають, а у разі меншої відносної вологості повітря зморщуються.) У таких умовах вони можуть зберігатися до 70-100 днів.

Перець.
Плоди перцю солодкого зберігають в ящиках по 8-10 кг, в поліетиленових мішках (товщина плівки 30-60 мкм або 100 мкм з перфорацією), в холодильнику або в холодному приміщенні. Температура зберігання 0-2 ° С, відносна вологість повітря 90-95%. У таких умовах плоди можуть зберігатися 20-30 днів.

Кабачок, огірок, зеленці патисону для переробки збирають у технічній зрілості, тому для зниження втрат їх необхідно зберігати при температурі 4-5°С та відносній вологості повітря 90-95%. У таких умовах сировина зберігається 2-3 дні. Корнішони та пікулі необхідно переробити в день збору. Для підтримки високої відносної вологості повітря ящики з корнішонами та піккулями загортають у плівку або зберігають при періодичному зрошенні. Упаковка огірків у поліетиленові плівки різко знижує природні втрати при транспортуванні (у 3-4 рази на добу), зберігає їх товарні та смакові якості протягом декількох днів.

Диню, кавун і гарбуз
для споживання збирають у дозрілому (кавун, гарбуз) і майже дозрілому (диня) стані, залишаючи 2-3 см плодоніжки. Диню після збирання спочатку пров'ялюють 10-12 днів, перевернувши до світла боком, на до

Коментарі

Написати коментар